GÜNCEL HABERLER

   BÜYÜKŞEHIR’DEN 16 ILÇE BELEDIYESINE ARAÇ ARMAĞANI
[16.11.2014 - 23:11:05]   

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, hiçbir parti ayrımı gözetmeden Başkent’e sonradan katılan 16 ilçe belediyesine birer adet 2015 model binek aracı hediye etti.

Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Binası önünde araçların teslimi için düzenlenen törende konuşan Başkan Melih Gökçek, “İlçe belediye başkanlarımızla birlikte Ankara’mızı çok daha güzel hale

getireceğiz” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR’DE BULUNAN HER ŞEY İLÇELERİMİZDE DE BULUNSUN”

Törene katılan 16 ilçe belediye başkanına hitap eden Başkan Gökçek, “Ankaramız artık büyüdü. 5 milyonu aştı. 5 milyon 40 bini bulduk ve her sene ortalama 80 bin kişi göç alıyoruz. Dolayısıyla bu büyüme devam ederken ihtiyaçlar da devam ediyor” diye konuştu.

Başkan Gökçek, sözlerini şöyle sürdürdü: “İstiyoruz ki Büyükşehir’de bulunan her şey ilçelerimizde de bulunsun. Şunu kabul etmek gerekir ki ekonomik açıdan Türkiye’de belediyelerin ciddi anlamda sıkıntıları var. Bu sıkıntıları aşmak için de ilçelerle işbirliği içerisinde çalışıyoruz. Belediye Başkanları arkadaşlarımızla bir araya geldiğimizde şunu tespit ettik. Gerçekten ilçe belediye başkanı arkadaşlarımızın binek araçları 5 senelik, 10 senelik. Elbette bu Ankara’ya yakışmazdı. Tüm arkadaşlarımızın araçlarını yenileyelim istedik. Önümüzdeki 5 sene içerisinde kendileri gerçekten layık oldukları makamlarda otursunlar. Bu nedenle parti ayrımı gözetmeksizin 16 ilçemize Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak araç aldık. Ben, cenabı Allah’tan belediye başkanlarına kazasız, dertsiz, hayırlı hizmetleri yapmak için bu araçlara binmelerini niyaz ediyorum.”

“HİZMET SÖZKONUSU OLDUĞUNUDA MELİH GÖKÇEK”

Törene katılan 16 ilçe belediye başkanı adına bir teşekkür konuşması yapan Kalecik Belediyesi Başkanı Filiz Ulusoy, “Melih Gökçek gibi bir duayenle çalışıyorum ve bu benim için çok büyük bir şereftir, bir lütuftur” dedi.

Ulusoy, şunları söyledi: “Ben şundan da eminim… Hizmet ve insan odaklı hizmet, Allah rızası için hizmet söz konusu olduğunda Melih Gökçek’e muhalif olmaya gerek yok. Ben şuna şahidim.

Melih Gökçek’e siyaseten muhaliflik yapmak istiyorsanız vay halinize. ‘Kurtuluşu yok’ diye düşünüyorum. Çünkü Allah vermiş zeki bir insan. Her şeyden önce çok büyük bir tecrübe. 7 ay içinde Kalecik’e gelenler, 7 ay öncesi ile karşılaştırıldığında şaşkınlık içerisindeler. Büyükşehir Belediyesi, Kalecik belediyesi olarak ilçemize bizim hizmetimizi 4’e katlayarak hizmet veriyor.”

Konuşmaların ardından Başkan Gökçek, araçların anahtarlarını 16 ilçe belediye başkanına ayrı ayrı teslim etti. Anahtarları teslim alan ilçe belediye başkanları, kendileri ve ilçe sakinleri adına teşekkürlerini bildirdikleri Başkan Gökçek’e, ilçelerine özgü doğal ürünlerden oluşan armağanlar sundular.

Daha sonra 16 ilçe başkanı kendilerine armağan edilen makam araçlarını kullanarak Başkan Gökçek'in el sallayarak uğurlamasıyla görev yaptıkları ilçelere gittiler.

 

 

 

 

ARŞİV >>     


 

 

 

 

 

New Page 1

 

 

 

New Page 1

BAŞKAN KURUMSAL YAPI EVREN'E BAKIŞ HİZMETLERİMİZ HIZLI ERİŞİM İLETİŞİM
           
 > Başkan'ın Özgeçmişi
 > Başkan'ın Halka Mesajı
 > Başkan'a Mesaj
 > Fotoğraflar
 > Basında Başkan
 > Başkan'ın TV Programları

 

> Başkan
> Başkan Yardımcıları
> Belediye Encümeni
> Belediye Meclisi
> Meclis Üyeleri
> Komisyonlar
> Hizmet Birimleri
> Evren Tarihi
> Kaymakamlık
> Resmi Kurumlar
> Muhtarlıklar
> Mahallelerimiz
> Önemli Telefonlar
> Sosyal Tesisler
> Evlendirme İşlemleri
> Cenaze İşlemleri
> İmar İşlemleri
> Vergi İşlemleri
> Zabıta Hizmetleri
> Sosyal Hizmetler
> Haberler
> Fotoğraflar
> Videolar
> Etkinlikler
> Sanal Kabristan
> Önemli Linkler
> Bilgi Edinme
> İletişim Bilgileri
> İletişim Formu
 
 

 

 

Tüm Hakları Saklıdır ©  I  2019 Evren Belediyesi