New Page 1

    MAHALLELERİMİZ
 

 
İBRAHİMBEYLİ MAHALLESİ

İbrahimbeyli köyü Evren Belediyesine 13 km uzaklıkta olup 100 haneli 250 nüfusa sahiptir. Köyün geçim kaynakları tarım ve hayvancılık üzerinedir. İbrahimbeyli köyü düzenli bir yerleşim alanına sahip yeşillikler arasında halkın meyve bahçaleri içerisinde kuş sesleriyle dolu güzel bir köydür. Köyün etrafı çam, akasya ağaçlarıyla toplam 30 dekar arazi ağaçlandırılmıştır. İbrahimbeyli köyünde eski yıllardan kalma Ding taşı, kağnı, saban, çereş(şırana), soku taşı köy okulu bahçesinde sergilenmektedir.

 
TORUNOBASI MAHALLESİ

Torunobası köyü Evren Belediyesine 15km uzaklıkta olup 20 haneli 50 kişilik nüfusa sahiptir. Geçim kaynakları tarım üzerinedir. Torunobası köyü sarı ekin tarlaları arasında küçük güzel bir köydür. Güney tarafında eski zamanlardan kalma mağara bulunduğu köy halkı tarafında anlatılmaktadır. Fakat mağara ile ilgili herhangi başka bir bilgi bulunmamaktadır. Torunobası köyünde hanelerin içme suyunu dağdan gelen yayla suyunun eşsiz güzelliği ile sağlanmaktadır.
 
 
ÇATALPINAR MAHALLESİ

Çatalpınar köyü(Çerkezuşağı) Evren Belediyesine 10 km uzaklıkta olup 100 haneli 225 kişilik nüfusa sahiptır. Çatalpınar büyük kayalara sırtını dayamış tarlaları ile Hirfanlı barajını seyreden ulu ağaçların arasında güzel bir köydür. Çimkalesi mahallesi Çatalpınara 3 km Evren ilçe merkezin 7 km uzaklıkta olup 20 haneli 60 kişilik nüfusa sahiptir
 
 
ALTINBAŞAK MAHALLESİ

Altınbaşak köyü Evren Belediyesine 15 km uzaklıkta olup 100 haneli 250 kişilik nüfusa sahiptir. Altınbaşak köyünün doğusunda Demirayak köyü güneyinde Tırmalık Dağı batısında Kara Sedir Dağı kuzeyinde ise Hirfanlı barajının olduğu yeşillikler arasında köydür. Altınbaşak köyünün geçim kaynaklarını tarım, hayvancılık ve arıcılık ile sağlamaktadır. Altınbaşak yeşili, yayla suları, köy sokaklarında gezinen beyaz ördekleri ile huzur dolu güzel bir köydür.
 
 
YUSUFUŞAĞI MAHALLESİ

Evren belediyesine 17 km uzaklıkta olup 100 haneli 200 nüfuslu tepelerin arasında ama düz bir vadiye sahip yeşil ile sarının birleştiği köyün merkezinden ise Hirfanlı barajının nefis görüntüsünü izleyebileceğiniz şirin bir köydür. Tarım ile uğraşan halkı ve sıcak insanları ile görülmeye değer bir manzaraya sahiptir. Yusufuşağı köyünde Çatal kale zirvesinden çıkarılmış olan bir büyük mermer taşı bulunmaktadır.
 
 
SOLAKUŞAĞI MAHALLESİ

Solakuşağı köyü Evren Belediyesine 14 km uzaklıkta olup 70 haneli 170 kişilik nüfusa sahiptir. Solakuşağı köyünün kuzeyinde Hirfanlı barajı batısında Kara Sedir Dağı güneyinde ise KIZLAR KALESİ bulanmaktadır. Solakuşağı köyünün geçim kaynakları tarım ile sağlanmaktadır. Köy halkının içinde arıcılık ile uğraşanlar da vardır.
 
 
DEMİRAYAK MAHALLESİ

Demirayak köyü Evren Belediyesine 15 km uzaklıkta olup Çat ve Sivrice Dağının körbağları altında Çangal deresi kenarında kurulmuştur. Yeşillikler arasında huzur dolu kuş sesleri içinde 33 haneli 100 kişilik nüfusu ile sakin ve çok güzel bir köydür. Demirayak köyü eskiden devecilik ve kalaycılık ile ünlüydü. Şuanki geçim kaynakları tarım ve hayvancılık üzerinedir. Demirayak köyünde 200 yada 250 yıllık (yılı tam bilinememektedir)su ile çalışan tarihi un değirmeninden bir kol parçası bulunmaktadır. Demirayak köyünde 250 yıllık Soku taşı bulunmaktadır. Soku taşı büyük taştan bir leğene benzemektedir. Bu taş geleneksel topalak yemeği için kullanılırdı.
 
 
İNEBEYLİ MAHALLESİ

İnebeyli köyü Evren Belediyesine 22 km uzaklıkta olup 40 haneli 121 kişilik nüfusa sahiptir. Köyün geçim kaynakları tarım ve hayvancılık ile sağlanmaktadır. Kuzeyinde Hirfanlı barajı güneyinde Kara Sedir Dağı bulunmaktadır.
 
 
CEBİRLİ MAHALLESİ

Cebirli köyü Evren Belediyesine 22 km uzaklıkta olup 70 haneli 300 kişilik nüfusa sahiptir. Cebirli köyü geçim kaynaklarını hayvancılık ve tarım ile sağlanmaktadır. Büyük çapta süt inekçiliği en az 1 hanede 4 adet süt inekçiliği yapılmaktadır. Süt alım deposu bulunan Cebirli köyünde süt birliğine sütler toplu halde verilmektedir. Şereflikoçhisar ‘ın büyük yoğurt ihtiyacı Cebirli köyünde mayalanan yoğurtlarla sağlanmaktadır.
 
 

 

 

 

 

 

New Page 1

 

 

 

New Page 1

BAŞKAN KURUMSAL YAPI EVREN'E BAKIŞ HİZMETLERİMİZ HIZLI ERİŞİM İLETİŞİM
           
 > Başkan'ın Özgeçmişi
 > Başkan'ın Halka Mesajı
 > Başkan'a Mesaj
 > Fotoğraflar
 > Basında Başkan
 > Başkan'ın TV Programları

 

> Başkan
> Başkan Yardımcıları
> Belediye Encümeni
> Belediye Meclisi
> Meclis Üyeleri
> Komisyonlar
> Hizmet Birimleri
> Evren Tarihi
> Kaymakamlık
> Resmi Kurumlar
> Muhtarlıklar
> Mahallelerimiz
> Önemli Telefonlar
> Sosyal Tesisler
> Evlendirme İşlemleri
> Cenaze İşlemleri
> İmar İşlemleri
> Vergi İşlemleri
> Zabıta Hizmetleri
> Sosyal Hizmetler
> Haberler
> Fotoğraflar
> Videolar
> Etkinlikler
> Sanal Kabristan
> Önemli Linkler
> Bilgi Edinme
> İletişim Bilgileri
> İletişim Formu
 
 

 

 

Tüm Hakları Saklıdır ©  I  2019 Evren Belediyesi