GÜNCEL HABERLER

   ANKARANIN SAHİL YÜZÜ EVREN’DE HİRFALI BARAJINDA PİKNİK ALINLARI VE SAHİLİ BAYRAMDA DOLDU TAŞTI
[13.07.2016 - 12:37:00]   


   9 günlük Ramazan Bayramının yaz mevsimine denk gelmesi ankaranın evren ilçesinde vatandaşların piknik alanlarına akın etmesine yol açtı.
Belediye Başkanı Abdulkadir Demirci, vatandaşların bayramların yanı sıra diğer günlerde de yararlandıkları büyük ve küçük ölçekli park ve piknik alanlarına büyük önem verdiklerini, böyle bir hizmeti vatandaşa sunmanın ne kadar haklı olduklarını ortaya çıkardığını bildirdi. Bu tür park ve piknik alanlarının her yaş kesimine hitap ettiğine vurgu yapan Başkan demirci, "Bizim çok amaçlı parklarımız bu yaz aylarında özellikle ramazan bayramında ailelerin akınına uğradı" dedi.
İlçe genelinde oluşturulan parkların büyüklüğünün yanında çok amaçlı ve işlevli olması için her türlü çalışmanın yapıldığını, kamelyalar, oturma grupları, yürüyüş ve koşu yolları, çocuk oyun aletleri, havuz ve bol ağaçlı olmasına özen gösterdiklerini ifade eden Başkan Demirci ilçe merkezinin yanı sıra komsu ilçelerden çok vatandaşımızın geldiğini belirti.
Parkların gece gündüz gündüz cıvıl cıvıl olduğunu belirten Başkan Demirci: EVREN Belediyesi olarak yapımını gerçekleştirdiğimiz parklarımızı gündüzleri çocuklara emanet ediyoruz.
Gündüz saatlerinde parklarımızda çocuklarımız neşe içerisinde oynamaktadırlar. Ancak bizim çok amaçlı parklarımız bu yaz aylarında özellikle ramazan bayramında akşam saatlerinde ailelerin akınına uğradı. Aileleler İlçeye yapılan yeşil alan çalışmalarının Ankaranın sahil yüzü Evren nin eşsiz Hirfanlı barajının güzelleşmesine büyük katkı sağladığını ifade eden Başkan DEMİRCİ, "Parklarımız yeşile katkı sağladığı gibi vatandaşlarımızın kendi aralarında birlik, beraberlik, dostluk ve kardeşlik duygusu içerisinde yaşamalarına da olanak sağlaması açısından çok önemlidir" dedi.


 

 

 

 

ARŞİV >>     


 

 

 

 

 

New Page 1

 

 

 

New Page 1

BAŞKAN KURUMSAL YAPI EVREN'E BAKIŞ HİZMETLERİMİZ HIZLI ERİŞİM İLETİŞİM
           
 > Başkan'ın Özgeçmişi
 > Başkan'ın Halka Mesajı
 > Başkan'a Mesaj
 > Fotoğraflar
 > Basında Başkan
 > Başkan'ın TV Programları

 

> Başkan
> Başkan Yardımcıları
> Belediye Encümeni
> Belediye Meclisi
> Meclis Üyeleri
> Komisyonlar
> Hizmet Birimleri
> Evren Tarihi
> Kaymakamlık
> Resmi Kurumlar
> Muhtarlıklar
> Mahallelerimiz
> Önemli Telefonlar
> Sosyal Tesisler
> Evlendirme İşlemleri
> Cenaze İşlemleri
> İmar İşlemleri
> Vergi İşlemleri
> Zabıta Hizmetleri
> Sosyal Hizmetler
> Haberler
> Fotoğraflar
> Videolar
> Etkinlikler
> Sanal Kabristan
> Önemli Linkler
> Bilgi Edinme
> İletişim Bilgileri
> İletişim Formu
 
 

 

 

Tüm Hakları Saklıdır ©  I  2019 Evren Belediyesi